Rubriky:

ME 2016

Zkrat největší rakouské hvězdy. Alaba poslal míč místo gólmanovi do vlastní brány

1. června 2016 11:29 - Klagenfurt

David Alaba je největší hvězdou rakouského výběru, který se představí ve Francii na nadcházejícím evropském šampionátu. Však také nosí kapitánskou pásku. Na situaci ze závěru přípravného zápasu s Maltou (2:1) ale bude chtít co nejrychleji zapomenout.

V Bayernu hraje Alaba na kraji obrany. Svými fotbalovými schopnostmi ale v národním týmu natolik vyčnívá, že švýcarský trenér Rakušanů Koller ho povýšil na špílmachra do středu zálohy.

Proti Maltě si v samotném závěru zápasu za stavu 2:0 pro Rakušany doběhl k brankáři Özcanovi pro míč, aby rozehrál. Aktivně ho ale napadali dva Malťané, a tak odehrál míč zpět muži s rukavicemi. Ale udělal to bez dívání. A zatímco Özcan očekával přihrávku doleva, Alaba mu přihrál doprava.

A míč skončil i přes snahu brankáře za čárou a Malta, která v pátek podlehla českému výběru 0:6, se tak dočkala jediného gólu.

Alaba nevěřil vlastním očím. Ale pro Rakušany určitě lépe, že se mu něco podobného stalo teprve v přípravě. Na mistrovství Evropy by šlo o větší tragédii.

Rakušané se ve skupině střetnou s Maďarskem, Portugalskem a Islandem.

oc, Sport.cz

Kolikátí skončí Rakušané v konkurenci Maďarska, Portugalska a Islandu v taublce?

Zrušit


Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..