Rubriky:

ME 2016

Snad se trenér nesesype, jak se bude blížit Španělsko, žertoval na Vrbův účet kapitán Rosický

9. června 2016 21:45 - Praha

Jen málo hráčů zažilo a pamatuje na evropských šampionátech tolik, co kapitán české reprezentace. Ještě méně jich píše historii EURO tak dlouho, jako Tomáš Rosický. Španělský gólman Casillas a český legionář s ním patří k posledním Mohykánům pamatujícím mistrovství Evropy před šestnácti lety v Belgii a Nizozemsku. „Už jsem si na roli veterána zvykl. Vždyť v Arsenalu jsem byl v posledních třech sezónách nejstarším hráčem a uvědomoval si, že se čas krátí,“ přiznával pobaveně Rosický.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kdysi vás lákala a hodně po vás toužila španělská La Liga, na úvod šampionátu se s její reprezentací potkáte. A dokonce narazíte na hráče, s nimiž jste v Arsenalu nastupoval. Těšíte se na ně hodně?

Jasně, protože se mi s nimi vždy hrálo dobře. Jsme si typologicky blízko, takže jsme si na hřišti vyhověli.

Nebude to v Toulouse vůbec snadné vyrukovat proti obhájcům evropského zlata, jimž se navíc ani trochu nepovedla generálka a doma před cestou na šampionát podlehli Gruzii. Probíral jste se svými známými ve španělském dresu, co vás čeká?

Hned poté, co jsme byli nalosováni do jedné skupiny, průběžně ale také. O to víc mě teď mrzí, že se nepotkáme s Cazorlou a on tudíž nebude mít šanci ukázat, jak fantastickým fotbalistou je.

Potkáte se ale s celou řadou jiných skvělých španělských playerů...

Však se těším, protože španělský fotbal se mi strašně líbí. Už to, že finále letošního ročníku Ligy mistrů bylo španělskou záležitostí a že i ve finále Evropské ligy hrál španělský celek, svědčí o tom, jak obrovskou kvalitu má. Hlavně jejich myšlení, fantastická práce s míčem a technika s balónem, to je něco, na co se jako každý jiný fanoušek strašně rád dívám a co se mně líbí.

Vy se ovšem jen koukat nebudete, budete hrát...

Víme, co nás čeká a s čím se musíme vypořádat.

Zvládnete to, když jste považování za jednoho z největších outsiderů celého šampionátu?

Jsem rád, že nás za něho považují, protože jde o skvělou pozici. Budeme chtít ukázat, že se všichni mýlí.

Na vás bude přitom spoléhat český fotbal nejvíc. Jak se po předlouhé zápasové absenci a startech ve třech přípravných utkáních teď v plném zápřahu vůbec cítíte?

Všechno v pořádku.

Takže žádná nervozita na mužstvo nedoléhá a šampionátová horečka se nestupňuje?

Ale pochopitelně že každým dnem narůstá tím, jak se chystáme na první zápas a soupeře.

Už se tedy na něj připravujete?

Zatím jsme se zaměřovali sami na sebe, dnes jsme v Tours absolvovali první trénink, při němž trenér zohlednil Španěly.

Mimochodem - pozorujete vy jako veterán a šampionátový Mohykán na trenérovi Vrbovi, že i jeho tep narůstá? S Plzní sice hrál Ligu mistrů, ale EURO je přece jen něco jiného...

Žádné změny na něm nepozoruji, i když šampionát je přece jen o level výš, než Liga mistrů. Snad se nesesype, až se bude blížit první zápas.

Vy se nesesypete určitě, i když jste stihl před cestou do Francie jen tři opravdové zápasy v barvách reprezentace...

V posledních dvou měsících jsem se snažil na šampionát připravit, jak to nejlépe šlo, i za juniorku Arsenalu jsem odehrál zápasy, na nichž jsme se domluvili s trenérem Vrbou. A síly mám, což jsem si ověřil v zápase s Ruskem, který jsem odehrál téměř celý, stejně jako v generálce s Koreou, kdy jsem vydržel na hřišti až do konce.

Takže teď si můžete v duelu se Španěly říct o angažmá v La Lize. Už přece byla řeč o tom, že se vám vždy líbila, že vás i lákala a měl jste do ní blízko...

V minulosti to tak skutečně bylo, ale v budoucnu se těžko něco takového stane, když mně je pětatřicet a jsem veteránem.

zp (Tours), Sport.cz

Časová osa: ME 2016

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..