Rubriky:

ME 2016

Kvůli násilnostem v Marseille nepůjde před soud ani jeden Rus

13. června 2016 13:03 - Marseille

Před soudem v Marseille dnes kvůli násilnostem před sobotním zápasem fotbalového mistrovství Evropy Anglie - Rusko stane šest Britů, tři Francouzi a jeden Rakušan. Podle státního zástupce se nepodařilo zadržet ani jednoho ze 150 ruských chuligánů, protože byli velmi dobře organizovaní.

Reuters

"Byli připravení na ultrarychlou a ultranásilnou akci," citovala agentura AFP Briceho Robina, podle kterého francouzská policie při zásazích nijak nepochybila. "Byla to v podstatě něco jako městská partyzánská válka a ta se špatně kontroluje," prohlásil.

Násilnosti v Marseille začaly už ve čtvrtek, kdy propukly první potyčky anglických příznivců s místními obyvateli. V pátek se poprali fanoušci obou celků, proti kterým policie zakročila slzným plynem. Celkem bylo zraněno 35 lidí, převážně Britů. Jeden z nich utrpěl zranění hlavy a je ve vážném, ale stabilizovaném stavu v nemocnici.

Potyčky se poté odehrály i v sobotu přímo na stadionu na konci zápasu, kdy ruští příznivci prolomili zátaras a pronikli mezi anglické fanoušky. Celkem bylo od čtvrtka zadrženo 20 osob a prokuratura bude pro odsouzené požadovat tvrdé tresty včetně vězení, zákazu vstupu na stadiony pro Francouze a zákazu vstupu do země pro cizince.

ČTK

Časová osa: ME 2016

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..