Trio reprezentantů si na ME proti Španělsku vysloužilo jedničku. Jak byste hodnotili vy?

Toulouse

Ač v závěru utkání česká fotbalová reprezentace při pondělním úvodním vystoupení ve skupině D na mistrovství Evropy ve Francii ztratila bezbrankovou remízu, obhájcům titulu ze Španělska důsledným defenzivním výkonem statečně vzdorovala. Zejména brankář Čech a stoper Hubník předvedli při porážce 0:1 výjimečné výkony, sekundoval jim kapitán Rosický.

Z téhle šance nedostal Sergio Ramos míč do branky za záda Petra Čecha.

David Lafata, Josef Šural a David Pavelka nehodnoceni, hráli příliš krátce.

Petr Čech
Česko
Fantastický výkon. Do přestávky čaroval při tutovkách Moraty, Alby či Silvy. Jistý při centrech i střelách ze střední vzdálenosti. Proti gólu bezmocný.
1
Pavel Kadeřábek
AC Sparta Praha
S jistotou plnil defenzivní povinnosti. Proti Španělům se nedostal k tradiční podpoře ofenzivy.
2
Tomáš Sivok
Česko
Hned po nástupu nezachytil náběh Moraty, ale pak ukazoval zkušenosti. Vyhrával hlavičky, obětavě zastavoval střely, do nichž se vrhal hokejově. Bohužel rozhodující trefě Piquého nezabránil.
2
Roman Hubník
Česko
Pilíř obrany! S Čechem nejlepší hráč Vrbova výběru. Výborný ve vzduchu, jistý při španělské snaze o prostrčení kolmic. A ještě byl z českého týmu nejblíže gólu po přímém kopu Krejčího. Po přestávce zastavil dvě gólové střely Španělů, ale také byl u rozhodující inkasované branky.
1
David Limberský
FC Viktoria Plzeň
Opakovaně se snažil o riskantní rozehrávku a zbytečně ztratil míč. Hlavně v úvodu nebývale vysunutý, čímž způsoboval spoluhráčům problémy.
3
Vladimír Darida
Několikrát se dopustil laciné ztráty, opakovaně však španělské soky o míč také obral. S jistotou stíhal narušovat španělské výpady. Mohl vyslat do brejku Krejčího, ale váhání v rozehrávce akci zastavilo. V poslední minutě mohl vystřelit bod, ale pálil do rukavic De Gey.
2
Jaroslav Plašil
Česko
Až na jedno zaváhání patnáct minut před koncem s hodinářskou přesností plnil defenzivní úkoly, rozbíjel výpady Španělů.
2
Theodor Gebre Selassie
Česko
Do přestávky vyhrával hlavičkové souboje, ale z pozice krajního záložníka se vůbec nedostal k podpoře ofenzivy.
3
Tomáš Rosický
Česko
Kapitán v roli bojovníka. Obětavě bránil, dělal skluzy, v rámci možností podporoval ofenzivu. Dával hře přímočarost, několikrát nebezpečně vyvezl míč, ale zůstával příliš osamocen.
1
Ladislav Krejčí
Hlavně v nástupu do zápasu několikrát nezachytil náběh protihráčů po své straně, ale postupně zvládal defenzivu a ještě přidával tradiční náběhy po krajích, z nichž připravil tutovku pro Daridu v poslední minutě. Po jeho standardních situacích se rodily největší šance Česka.
2
Tomáš Necid
Česko
Ve vzduchu do půle při dvou soubojích stoprocentní, návdavkem se dostal k jediné střele českého týmu před poločasem, ale chyběla větší přesnost. Po půli už na jediného útočníka zůstala nevděčná práce v defenzivě, nicméně míč příliš nepodržel a spoluhráčům neulehčil.