Rubriky:

ME 2016

Ronaldo nás udržel při životě, prohlásil kouč Rakouska

19. června 2016 09:54 - Paříž

Trenér rakouských fotbalistů Marcel Koller si je vědom toho, že kdyby portugalský kapitán Cristiano Ronaldo v sobotním vzájemném utkání proměnil v závěru penaltu, rakouský tým by po skupině balil kufry. Rakušanům se však podařilo udržet bezbrankovou remízu, která stále dává šanci na postup v případě výhry nad Islandem.

 

John Sibley, Reuters

"Kdyby tam ten míč spadl, tak bychom mohli jet rovnou domů," řekl Koller o Ronaldově penaltě. "Ronaldo tam měl i několik dalších šancí, ale celkově jsme si s hráčem jeho kvalit poradili docela dobře. Musím pochválit celý tým, jak zodpovědně bránil včetně našich ofenzivních hráčů," dodal.

Defenzivní taktice obětoval i svou největší hvězdu Davida Alabu, kterého už v 65. minutě vystřídal. "Měl jiné úkoly než obvykle. Měl pomáhat na stranách spoluhráčům a vypořádal se s tím velmi dobře. Spolu s Harnikem na pravé straně překazili soupeři mnoho útoků. Dobře si své defenzivní úkoly plnili všichni hráči včetně Arnautovice a Sabitzera v útoku," těšilo Kollera.

Slova chvály měl i pro brankáře Roberta Almera, který chytil několik nebezpečných střel. "Vždy za národní tým hrál dobře a dnes nás znovu podržel. Před šampionátem byl zraněný a nevěděli jsme, zda se stihne uzdravit. Ale věřili jsme jeho kvalitám a dnes byl opět fantastický. Samozřejmě měl i potřebné štěstí hlavně při penaltě," dodal Koller.

Jeho tým na šampionátu ještě neskóroval a nyní ho čeká odlišný zápas, kdy bude muset dobývat pevnou defenzivu Islandu. "Stále žijeme. Získaným bodem jsme zasadili rostlinku, kterou teď musíme zalít, aby vyrostla. Zvedne se nám sebevědomí a věřím, že poslední zápas zvládneme," prohlásil rakouský kouč.

ČTK

Zrušit


Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..