Čech: Nechtěl jsem se trápit ještě další rok

2. července 2006 15:40

Víc než rok trápilo brankáře Petra Čecha zraněné rameno. Jednička londýnské Chelsea i české reprezentace si navíc ke konci letošní sezóny poranila i druhý kloub, a proto záhy po návratu z nepovedeného mistrovství světa podstoupila operaci. "Je těžké vědět, že nejste stoprocentně fit," říká Čech v rozhovoru pro Právo.

 

PRÁVO/Petr Hloušek

V pondělí jste podstoupil operaci obou ramen. Jak se momentálně cítíte?
Pořád cítím bolest, beru prášky. Je to normální stav, na který jsem byl připravený. Mám omezený pohyb, aby si ramena tak říkajíc sedla. Smím dělat jen speciální cvičení, abych udržel hybnost.

O jaký typ cvičení se jedná? Máte ramena nějak fixovaná?
Žádné bandáže nemám. Nesmím ruce zvedat nad úhel devadesáti stupňů, abych klouby nepoškodil. Cvičení jsou jednoduchá, bez asistence. Dokonce mohu jet na dovolenou.

Kam se chystáte?
Do Španělska. Zřejmě na Mallorku. Je to blízko pro případ, že by se mi něco stalo a musel bych k lékaři. Budu odpočívat, užiji si sluníčko. Plavat totiž nesmím do doby, než se jizvy zcela zahojí. Nechceme však s manželkou jen sedět doma.

Kdy se vám vlastně zranění přihodilo?
Už před rokem a třemi měsíci. Při vítězném čtvrtfinále Ligy mistrů s Barcelonou jsem u tyče vyrazil střelu a při dopadu si s ramenem hnul. Druhé jsem si stejným způsobem rozhodil asi před dvěma měsíci při tréninku.

Bylo hodně problematické s takovým zraněním chytat vlastně celý rok?
Po tréninku jsem musel dělat speciální cvičení s fyzioterapeutem a kondičním trenérem. Odměnou mi byl titul s Chelsea a start na mistrovství světa. Ale je těžké vědět, že nejste stoprocentně fit. Je to hodně o vůli.

Dala se operace ještě odkládat?
Šlo o zátěž, která mě čeká v přípravě. Dva tři tréninky denně by ramena nezvládala. Bez operace bych se nemohl připravit. Nechtěl jsem se trápit ještě další rok. Nemělo smysl ve stavu, v němž ramena byla, pokračovat.

Kdy se zapojíte do přípravy? A kdy začnete chytat?
V Chelsea se mám hlásit devatenáctého července. Asi začnu individuálně, budu mít speciální přípravu s fyzioterapeuty. Lékaři mi dávají naději, že stihnu začátek sezóny. Ale přesně nic říct nelze.

Radek Malina, Sport.cz, Právo

Časová osa: MS 2006

Filtr článků - MS 2006