Pořadatelé MS 2022 hlásí první oběť covidu-19 na stavbě stadionů

25. června 2020 12:48 - Dauhá

Nákaza koronavirem si vyžádala první oběť mezi zaměstnanci pracujícími v Kataru na výstavbě stadionů pro fotbalové mistrovství světa 2022. Organizátoři šampionátu dnes potvrdili, že nemoci covid-19 podlehl jednapadesátiletý inženýr, který do té doby neměl žádné jiné doprovodné zdravotní problémy.

 

Handout, Reuters

Celkem už se mezi převážně zahraničními dělníky, jejichž pracovní a ubytovací podmínky jsou od počátku terčem kritiky organizací na ochranu lidských práv, objevilo 1102 případů nákazy. Podle posledních informací organizačního výboru je 121 lidí stále pozitivních.

Katar kvůli pandemii koronaviru zavedl řadu opatření výrazně omezujících veřejný život a shromažďování lidí. Na stavbách stadionů nicméně práce pokračují. Po kritice pořadatelé zvýšili některá bezpečnostní a hygienická opatření, aby omezili riziko prudkého nárůstu nákazy. Povinné je například nošení roušek, dělníkům je dvakrát denně měřena teplota a osoby z rizikových skupin byly z práce staženy, dál ale dostávají plný plat.

Katar slavnostně otevřel další stadion. Na tomhle svatostánku se bude hrát MS ve fotbale

Mistrovství světa se v Kataru uskuteční od 21. listopadu do 18. prosince 2022.

ČTK

Časová osa: Kvalifikace MS ve fotbale 2022

Filtr článků - MS 2022


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..