Giggs nepovede fotbalisty Walesu v kvalifikaci proti Česku

10. března 2021 12:34

Trenér Ryan Giggs se nebude podílet na úvodních zápasech fotbalistů Walesu v kvalifikaci o postup na mistrovství světa včetně duelu 30. března proti Česku. Bývalý dlouholetý hráč Manchesteru United byl v listopadu zatčen kvůli rušení pořádku ve svém domě a byl obviněn z napadení.

 

Profimedia.cz

Giggs vinu odmítl a byl propuštěn na kauci, která byla podle britských médií prodloužena do 1. května. "S Ryanem Giggsem jsme se dohodli, že se nezapojí do nejbližšího reprezentačního srazu," uvedla v tiskovém prohlášení Fotbalová asociace Walesu.

Stejně jako při minulých reprezentačních zápasech v listopadu převezme Giggsovy povinnosti jeho asistent Robert Page. Wales vstoupí do kvalifikace o mistrovství světa 24. března v Belgii a o šest dnů později bude v Cardiffu hostit Česko. Mezi kvalifikačními duely ještě ostrovní celek přivítá 27. března Mexiko. Nominaci by měl Page oznámit 15. března.

Legendu Manchesteru United Giggse zadržela policie kvůli napadení

Sedmačtyřicetiletý Giggs hrál 23 let za Manchester United, s nímž se stal mimo jiné třináctkrát anglickým šampionem a dvakrát triumfoval v Lize mistrů. Wales reprezentoval ve 64 zápasech a národního týmu se ujal v roce 2018.

ČTK

Časová osa: Kvalifikace MS ve fotbale 2022

Filtr článků - MS 2022


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..