Češi proti Belgii: Nejlepší zaskakující Staněk, zápas nevyšel Barákovi

5. září 2021 22:54 - Brusel/Praha

Čeští fotbaloví reprezentanti v nedělním duelu světové kvalifikace na Belgii podle očekávání nestačili, padli 0:3. Absencemi zasažený tým výkonem neoslnil, vyšla mu jen krátká pasáž v úvodu druhého poločasu. V hodnocení Sport.cz obdržel nejlepší známku brankář Jindřich Staněk (dvojku), na pětku zahrála hned trojice hráčů.

Twitter@ceskarepre_cz

Známkuje se jako ve škole, nejlepší jednička, nejhorší pětka.

Tomáš Vaclík, Alex Král a Tomáš Wiesner nehodnoceni, na hřišti strávili méně než 20 minut.

Jindřich Staněk

Hodnocení redakce: 2

Mezi tyče naskočil ve 14. minutě za zraněného Vaclíka. Dvakrát skvěle vychytal Lukaka, za obdržené góly vinu nenese.

Vladimír Coufal

Hodnocení redakce: 3

Štírek Carrasco ho několikrát rozkýval a následně obešel. K ofenzívním výpadům se tentokrát příliš nedostal. U Hazarda před druhou trefou byl pozdě.

Filip Kaša

Filip Kaša

Hodnocení redakce: 5

Prožil křest ohněm. Reprezentační premiéru začal zle, v úvodu mu pláchl Lukaku a propálil Vaclíka. Bylo znát, že takové kvalitě ještě nikdy v kariéře nečelil.

Tomáš Kalas

Tomáš Kalas

Hodnocení redakce: 4

Často se potkával s Lukakem. Málokdy mu dokázal vypíchnout míč, většinou si ho Belgičan odstavil tělem. Ve vzduchu si odvedl své.

Aleš Matějů

Aleš Matějů

Měl zřejmě jen defenzivní noty, dopředu se prakticky nedostával. Zaváhal při třetí brance, celkově ničím nezaujal.

Tomáš Holeš

Tomáš Holeš

Proti Bělorusku zaskakoval na stoperu, v Bruselu se vrátil do středu zálohy. Prakticky jen bránil, zapadl do české mizérie.

Tomáš Souček

Snažil se zapojovat do rozehrávky, vysoce platný při obranných standardkách. Dostal se ke střele, trefil ale přesně místo, kde stál Courtois.

Adam Hložek

Adam Hložek

Začal solidně. Blýskl se individuální akcí, ránu mu bohužel zblokovala belgická obrana. Pak se na dlouhé minuty vytratil. Po hodině vykouzlil parádní ránu.

Antonín Barák

Dlouho neviditelný. Poprvé na sebe upozornil, když dostal žlutou kartu. Před druhým gólem domácích se pozdě vrátil.

Jakub Pešek

Jakub Pešek

V prvním poločase se mihl pouze v jedné akci, kterou belgická obrana zastavila za cenu žluté karty. Po přestávce ožil. Vyslal do úniku Vydru, pokusil se o střelu.

Matěj Vydra

Matěj Vydra

Za Burnley odehrál na podzim 18 minut, na jeho herní pohodě to bylo vidět. V úvodu druhé půle šel sám na Courtoise, ale tutovku neproměnil.

Stanislav Tecl

Odehrál posledních 25 minut, do šance se nedostal. Dobře ale sklepl míč pro Holeše, jehož střelu Belgičané zblokovali.

Jaromír Zmrhal

Za pětadvacet minut neměl moc šancí něco předvést. V nastavení se prosadil k hlavičce, nenasměroval ji však přesně.

Oznámkujte výkon českých reprezentantů za zápas v Belgii. (Jako ve škole: 1-nejlepší, 5-nejhorší).

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.