Rubriky:

Perličky

Ať se Rooney naučí ovládat, vzkazuje sudí, kterému hvězda nadávala

8. června 2010 14:33 - RUSTENBURG

Anglický útočník Wayne Rooney ukázal v přípravném utkání proti jihoafrickému týmu Platinum Stars dvě tváře. K upracované výhře účastníka mistrovství světa 3:0 přispěl vstřeleným gólem, ale také si vysloužil žlutou kartu za nadávky rozhodčímu. "Urazil mě," citoval deník The Sun sudího Jeffa Selogilweho, jenž specifikoval Rooneyho nadávku coby tradiční čtyřpísmenné anglické zaklení začínající na "f".

 

Darren Staples, Reuters

"Měl by se naučit ovládat svůj temperament. Na mistrovství světa může být hned vyloučen, zvlášť když bude takhle mluvit," dodal rozhodčí.

Nyní čtyřiadvacetiletý Rooney zatím poslední utkání Angličanů na mistrovství světa nedohrál, před čtyřmi lety v Německu dostal ve čtvrtfinále červenou kartu za faul na Portugalce Ricarda Carvalha.

"Rooney je skvělý hráč, když se na něj díváte v televizi, ale na hřišti jen uráží rozhodčí. Bylo to pro mě velké zklamání, protože je to můj nejoblíbenější fotbalista," uvedl sudí Selogilwe, jenž ale na hvězdu Manchesteru United přece jen nezanevřel. "Vlastně je to pořád můj nejoblíbenější hráč, protože se mi po zápase omluvil a dal mi svůj dres," dodal s úsměvem jihoafrický rozhodčí.

ČTK

Časová osa: Perličky

Filtr článků - Perličky