Rubriky:

MS 2014

Balotelli odmítá vinu za krach Itálie. Možná nejsem pravý Ital, ale já jsem ostudu neudělal

29. června 2014 11:12 - Řím

Útočník Mario Balotelli odmítá být obětním beránkem italského krachu na mistrovství světa v Brazílii. Proti kritice ze strany fanoušků, kteří mimo jiné často zpochybňují hráčův patriotizmus a ochotu odevzdat maximum v dresu národního týmu, se ostře ohradil.

 

Ivan Alvarado, Reuters

„Já jsem hrdý na to, že jsem pro svoji zem odevzdal všechno," napsal útočník s ghanskými kořeny na Instagram. „Mario Balotelli pro národní tým udělal, co mohl, a neudělal žádnou chybu," cituje jeho další slova BBC.

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

Fotbalista tmavé pleti, jenž proslul skandály na hřišti i mimo něj, se i v Itálii občas stává terčem rasistických útoků. Nejednou musel čelit i nařčením, že není opravdový Ital. Balotelli pomohl na MS reprezentaci gólem při vítězství proti Anglii, jeho výkony, stejně tak jako celého týmu, ale měly v dalším průběhu šampionátu spíše sestupnou tendenci.

Já nejsem ostudou

V klíčovém zápase proti Uruguayi, který prohrál tým kouče Prandelliho 0:1, byl útočník AC Milán o poločase střídán a natěšenými příznivci byl nakonec nejčastěji obviňován z neúspěchu Squadry azzurry.

„Možná, jak někteří z vás říkají, nejsem opravdový Ital. Afričané by ale takto neobviňovali jednoho ze svých bratrů. Nikdy. V tomto jsme my černí, jak nás vy nazýváte, o světelné roky před vámi," pokračoval italský reprezentant.

„Ostudou není ten, který mine branku, nebo více, či méně běhá. Ostudou jsou právě tyhle věci (nefér kritika)," dodal.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..