Rubriky:

MS 2018

Co je to za pitomou otázku? rozčílil se slavný trenér. Teď má máslo na hlavě

10. října 2017 06:48 - Amsterdam/Praha

Zkušeností a nadhledu má trenér nizozemské fotbalové reprezentace Dick Advocaat na rozdávání. Přesto se před dramatickým závěrem kvalifikace o postup na světový šampionát 2018 do Ruska nechal unést a teď to na sociálních sítích schytává ze všech stran.

 

Vasily Fedosenko, Reuters

Když před víkendem při rozebírání postupových šancí a gólových rozdílů dostal veterán na lavičce Oranje na tiskové konferenci otázku: „A co když Švédové zvítězí nad Lucemburskem třeba 8:0?", zareagoval sedmdesátiletý kouč popuzeně. „Nevyhrají 8:0! Tomu prostě nevěřím. To je ale pitomý dotaz," odsekl poněkud povýšeně.

Sobotní zápas ve Stockholmu ho ale vyvedl z omylu. Skandinávci rozdrtili výběr malého velkovévodství skutečně 8:0, zatímco Nizozemci vyhráli v Bělorusku „jen" 3:1. A to je staví před závěrečným duelem skupiny A, v němž dnes ve 20:45 přivítají v Amsterdamu právě Švédsko, do takřka bezvýchodné situace.

Aby svého soka v tabulce přeskočili a zajistili si alespoň účast v baráži, potřebují "Tulipány" vyhrát rozdílem sedmi branek! Šanci na přímý postup už Nizozemci ztratili.

Ačkoli situace tamního národního týmu není právě růžová, na sociálních sítích se uživatelé Advocaatovým vystoupením baví a označují jej za „tip amatéra." Trenér ale zachovává kamennou tvář a tentokrát, byť před jeho svěřenci stojí zdánlivě neřešitelný úkol, flintu do žita nehází. „Jsme ve složité situaci, ale ještě není konec," věří Advocaat svým borcům.

mm, Sport.cz

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..