Rubriky:

MS 2018

Itálie - Švédsko 0:0

Sbohem, Azzurri! Čtyřnásobní mistři světa budou na šampionátu v Rusku chybět

13. listopadu 2017 22:41 - Milán

Zmar, zmar a zase zmar! Fotbalisté Itálie přes jasnou převahu v domácí odvetě baráže nedokázali zlomit švédskou ocel a poprvé od roku 1958 budou na mistrovství světa chybět. Čtyřnásobní šampióni se v Miláně rozešli se Švédskem bez branek a nedokázali smazat manko 0:1 z prvního duelu. Seveřané si zásluhou šťastné trefy Jakoba Johanssona z 61. minuty prvního utkání ve Stockholmu na mistrovství světa zahrají poprvé od roku 2006.

 

Alessandro Garofalo, Reuters

Italové měli po celý průběh odvety jasnou územní převahu, ale soupeřovu obranu nedokázali prolomit. Světoví šampióni tak jen potvrdili současné střelecké trápení, neboť v posledních šesti zápasech dali jen tři góly.

Švédové se stali předposledním evropským účastníkem šampionátu v Rusku v příštím roce. O tom posledním se rozhodne v úterý, kdy Irsko přivítá v odvetě baráže Dánsko. První zápas skončil v Kodani bez branek.

Italové v domácí odvetě na milánském San Siru od úvodu jasně dominovali. Soupeře přestříleli 24:4, drželi míč 75 procent času, ale švédský defenzivní blok v čele s brankáře Olsenem nepřekonali.

Střídající El Shaarawy mohl být hrdinou

S blížícím se závěrem dolehla na italské kopačky nervozita, přesto mohl rozhodnout střídající El Shaarawy, ale švédský hrdina mezi tyčemi opět zasáhl.

Po závěrečném hvizdu domácí hráči v čele s brankářskou legendou Gianluigim Buffonem zničeně popadali na trávník a mnozí z nich neskrývali slzy. Italská média v prvních reakcích označila neúčast světových šampiónů z let 1934, 1938, 1982 a 2006 na turnaji v Rusku za národní katastrofu. Na velké akci Squadra azzurra naposledy nehrála v roce 1992, kdy chyběla na mistrovství Evropy.

Buffon posléze potvrdil, že se jeho reprezentační dráha uzavřela. "Jsem smutný, že moje reprezentační kariéra končí takto. Ale líto je mi to hlavně kvůli celému italskému fotbalu. Nedosáhli jsme na něco, co má přesah do celé společnosti," uvedl devětatřicetiletý italský reprezentační rekordman po 175. utkání v národním dresu a během televizního rozhovoru se rozplakal.

Baráž evropské části kvalifikace MS ve fotbale 2018 - odveta:
Milán: Itálie - Švédsko 0:0
První zápas 0:1, postoupilo Švédsko.
mm, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2018

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..