Smutný kolumbijský hrdina málem trhnul rekord. Jeho vyloučení je druhé nejrychlejší

Světový šampionát v Rusku zažil první červenou kartu. Stalo se tak v 15. zápase (jen na MS 1986 padla první ČK později, a sice v 16. utkání). Nechtěný primát si připsal Kolumbijec Carlos Sanchéz, který šel v úterním duelu s Japonskem (prohra 1:2) pod sprchy v závěru třetí minuty. Jeho vyloučení je druhé nejrychlejší v historii mistrovství světa.

Carlos Sanchez z Kolumbie byl jako první hráč na letošním světovám šampionátu vyloučen.

Kolumbijský záložník si v čase 2:56 zahrál na házenkáře, když do střely Kagawy ve vlastním pokutovém území nastavil ruku. Uviděl červenou kartu, Japonci vzápětí z penalty vstřelili vedoucí gól. Rychlejší vyloučení se událo pouze na MS 1986 v Mexiku, kdy se Uruguayec Batista vyfauloval na Skotu Strachanovi již po 54 sekundách. Sanchéz odsunul na třetí příčku Itala Ferriniho, kterého trumfnul o 5 minut (viz tabulka).