Rubriky:

Ostatní

Fotbalisté ze zatopené jeskyně nemohou jet na finále MS

10. července 2018 13:35 - Bangkok
(Aktualizováno: 10. července 2018 15:33)

Mladí thajští fotbalisté, kteří byli po dvou týdnech vyproštěni ze zatopené jeskyně, nepojedou na finále mistrovství světa v Rusku, kam je pozval předseda Mezinárodní fotbalové federace FIFA Gianni Infantino. Podle doktorů jsou zesláblí a musejí zůstat v nemocnici. Záchranáři dnes dokončili třídenní akci, při níž vyprostili všech 12 chlapců i jejich trenéra.

 

Uncredited, ČTK/AP

"Nemohou jet, musejí nějakou dobu zůstat v nemocnici," řekl na tiskové konferenci v nemocnici v Čchíengráj mluvčí ministerstva zdravotnictví Tchongčaj Lertvilajratanapong. "Pravděpodobně se budou dívat v televizi," dodal.

Mladí sportovci s trenérem uvázli více než čtyři kilometry od ústí jeskyně 23. června, kdy je v podzemí uvěznila stoupající voda. Záchranáři fotbalisty objevili 2. července, od té doby je zásobovali potravinami a připravovali evakuaci. První čtyři chlapce se podařilo vyprostit v neděli, další čtyři v pondělí a poslední pětici včetně trenéra dostal tým potápěčů z jeskynního komplexu dnes.

"Všichni doufáme, že v nejbližších dnech se vrátí za svými rodinami. A pokud jim zdraví dovolí cestovat, rádi je přivítáme jako naše hosty na finále mistrovství světa v Moskvě," napsal Infantino před několika dny v dopise Thajské fotbalové asociaci.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní