Rubriky:

Ostatní

CAS potvrdil Valckemu desetiletý zákaz působení ve fotbale

27. července 2018 13:06 - Curych

Bývalý generální sekretář Světové fotbalové federace FIFA Jérome Valcke neuspěl u sportovního soudu CAS s odvoláním proti desetiletému zákazu působení ve fotbale a pokutě 100 tisíc švýcarských franků. Podle arbitráže byl přísný trest zcela na místě.

 

FAČR

CAS tak potvrdil verdikt etické komise FIFA, která Valckeho potrestala před dvěma lety. Sedmapadesátiletý funkcionář totiž profitoval z prodeje předražených vstupenek na mistrovství světa 2014 a pod cenou prodával televizní a mediální práva na další šampionáty v letech 2018 a 2022. Navíc zneužíval cestovní výdaje a pro osobní potřebu využíval soukromá letadla federace.

Valcke je jedním z mnoha funkcionářů FIFA potrestaných v rozsáhlé korupční aféře ve vedení světového fotbalu. Potrestán byl mimo jiné i dlouholetý šéf federace Sepp Blatter nebo předseda UEFA Michel Platini. Oba museli ve funkcích skončit a dostali několikaleté zákazy působení ve fotbale.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.