Rubriky:

Ostatní

Džeko během reprezentačního srazu završil vysokoškolské studium

12. září 2018 06:22 - Řím
(Aktualizováno: 12. září 2018 20:16)

Útočník AS Řím Edin Džeko rozšířil sbírku svých úspěchů o vysokoškolský titul. Bosenský fotbalový reprezentant využil reprezentačního srazu a během návštěvy rodného Sarajeva složil zkoušky na tamní univerzitě, kde tři roky studoval sportovní management.

 

Alessandro Di Marco, ČTK/AP

Po skončení hráčské kariéry tak může někdejší útočník Teplic rovnou zamířit do vedení některého z fotbalových klubů. A pravděpodobně se tak stane právě v AS Řím. Podle italských médií mu vedení klubu nabídlo prodloužení smlouvy do roku 2021 s tím, že poté může přejít do vedení a spolupracovat s klubovou legendou Francescem Tottim. Angažmá po kariéře mu nabízí i bosenský svaz.

Dvaatřicetiletý Džeko před angažmá v Itálii nastupoval za Manchester City a Wolfsburg a s oběma kluby získal ligový titul. V bosenské reprezentaci je fotbalista, který plynně hovoří pěti jazyky, nejlepším střelcem díky 53 gólům.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.