Neuvěřitelný zápas. Slováci drží naději na EURO, divočinu v nastavení rozhodl hlavou brankář

Zatímco česká fotbalová reprezentace do jedenadvaceti let už má dvě kola před koncem kvalifikace jistotu, že na evropský šampionát nepojede, Slováci dál drží naději. V úterý uhájili druhou příčku, ale z vítězství 3:2 na Islandu se radovali až po velké divočině v nastaveném čase.

Slovenská fotbalové reprezentace do 21 let na Islandu.

Svěřenci kouče Adriána Guly prohrávali po prvním poločase 0:1. Po hodině hry ale srovnal Bénes. To hlavní přišlo ale až od 90. minuty.

Těsně před jejím naplněním vstřelil vedoucí gól Slováků Vestenický. Jenže vzápětí fauloval Siplak v šestnáctce a Gudmundsson ve třetí minutě nastavení srovnal z penalty na 2:2. Ani to ale nebylo vše.

Slováci rychle vyndali míč ze své sítě. Fábry na druhé straně přinutil střelou brankáře Fridrikssona k zákroku. Na následný rohový kop si naběhl i gólman hostů Rodák a právě on rozhodl hlavou o vítězství Slovenska.

To tak uhájilo druhou příčku v tabulce zajišťující baráž o bod před Severním Irskem, které vyhrálo 2:1 ve Španělsku.

„Byl to úžasný zápas. Fotbal můžete dělat, jak dlouho chcete, ale tohle zažijete možná jen jednou. Úžasný výkon kluků, nezlomná vůle. Nepoložily je všechny negativní věci, které se v zápase udály. Chlapcům děkuji za neskutečný zážitek. Zůstáváme ve hře," chválil své svěřence kouč Gula.

Jeho tým čeká v kvalifikaci ještě domácí duel s Estonskem a v Severním Irsku. Španělsko už má jistý postup z první příčky.