Rubriky:

Ostatní

Historický zápis! V paraguayské fotbalové lize skóroval teprve čtrnáctiletý útočník

5. listopadu 2018 09:44 - Asunción

Paraguayský fotbal zažil historický okamžik, když v nedělním derby tamní nejvyšší soutěže mezi Olimpií Asunción a Cerro Porteňo skóroval teprve čtrnáctiletý Fernando Ovelar. Pomohl tím hostům k remíze 2:2.

 

Paulo Whitaker, Reuters

Ve věku 14 let a 302 dní stanovil Ovelar nový rekord. Dosud nejmladším střelcem paraguayské soutěže byl Sergio Díaz, který skóroval ve věku 17 let, jeden měsíc a 28 dní. Ovelar je zároveň jedním z nejmladších střelců v historii profesionálního fotbalu.

Mladý útočník se prosadil hned ve svém druhém utkání. Do derby nastoupil v základní sestavě a v 16. minutě si naběhl za obranu na kolmou přihrávku. Ocitl se sám před vybíhajícím brankářem, kterého pohotově přehodil.

V Jižní Americe se kluby tradičně nebojí dávat šanci velmi mladým talentům. V Bolívii dokonce padl v roce 2009 absolutní rekord, když do zápasu nejvyšší soutěže nastoupil teprve dvanáctiletý Mauricio Baldivieso. V elitních ligách Evropy drží rekord jako nejmladší hráč i střelec Paulino Alcántara, který v roce 1912 nastoupil za Barcelonu ve věku 15 let, čtyři měsíce a 18 dní a hned vstřelil hattrick.

V Česku jako nejmladší hráč v lize debutoval v roce 2011 Dominik Mašek. Současnému hráči Bohemians Praha 1905 tehdy bylo 15 let a 322 dnů. Nejmladšímu střelci Tomáši Pilíkovi bylo 16 let, 7 měsíců a 18 dní.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní