Rubriky:

Ostatní

Trenér Slovenska Hapal si po losu pochvaloval vyrovnanou skupinu

2. prosince 2018 18:44 - Dublin

nér slovenské fotbalové reprezentace Pavel Hapal je rád, že se jeho tým při losu kvalifikace o postup na mistrovství Evropy v roce 2020 vyhnul Španělsku a Německu. Český kouč je také přesvědčený, že ze skupiny s vicemistry světa Chorvaty, Walesem, Maďarskem a Ázerbájdžánem může postoupit kdokoliv.

 

Radovan Stoklasa, Reuters

"Ocitli jsme se ve vyrovnané skupině, kde dojde i na pikantní souboj s Maďarskem," uvedl Hapal na webu slovenského svazu. "Máme se na co těšit. Chorvaté jsou aktuální vicemistři světa a mají neskutečnou kvalitu. Viděl jsem jejich zápas s Anglií a musím jim vyjádřit respekt. Zároveň ale dodávám, že z naší skupiny může postoupit jakékoliv mužstvo," dodal.

S losem byl Hapal spokojený především proto, že se vyhnul Španělsku a Německu. "Skupiny, ve kterých figurují, jsou velmi silné, zatímco naše je velmi vyrovnaná. Když hrozilo, že bychom mohli být nalosováni do skupiny právě s Německem, tak jsem neměl příjemný pocit," prohlásil.

S Walesem se Slovensko utkalo na mistrovství Evropy před dvěma lety, kdy prohrálo 1:2. "Můžeme z toho zápasu čerpat," uvedl Hapal. "Vzájemné zápasy s Maďarskem budou mít prvky rivality a v žádném případě je nesmíme podcenit. Dalším soupeřem bude Ázerbájdžán, kam budeme mít dlouhou cestu," uvedl Hapal.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.