Blamáž giganta hasily až střídající hvězdy. Fotbalisté PSG se na výhru nad třetiligovým soupeřem nadřeli

Fotbalisté Paris St. Germain museli v osmifinále Francouzského poháru do prodloužení s třetiligovým celkem Villefranche Beaujolais. Velcí favorité nakonec vyhráli 3:0 díky střídajícím hvězdám Kylianu Mbappému a Edinsonu Cavanimu.

Cavani i Mbappé se postarali o postup svého týmu

Trenér PSG Thomas Tuchel poslal do zápasu tým s náhradníky a outsider držel více než sto minut bezgólový stav. V 72. minutě musel německý kouč na tribunu poté, co ztratil nervy po faulu na záložníka Leandra Paredese.

Útočné opory Mbappé a Cavani přišly na trávník po hodině hry a v prodloužení rozhodly. Uruguayec Cavani přihrál ve 102. minutě Julianu Draxlerovi na úvodní gól, francouzský mistr světa Mbappé ve 113. minutě nahrál před prázdnou branku Moussovi Diabymu a ve 119. minutě znovu z brejku vyzval ke skórování Cavaniho.

Paris St. Germain si postupem do čtvrtfinále udržel šanci na pátý pohárový triumf za sebou.

Mezi nejlepších osm týmů postoupilo také Rennes s Tomášem Koubkem v brance, které otočilo zápas s Lille. Vítězství 2:1 nad soupeřem hrajícím od 19. minuty o deseti zařídil dvěma brankami střídající Theoson Siebatcheu.