Chile se připojilo k jihoamerické kandidatuře na fotbalové MS

15. února 2019 10:08 - Praha

Chile se připojilo ke třem jihoamerickým zemím a bude se s nimi ucházet o pořádání fotbalového mistrovství světa v roce 2030. Fotbalový svátek se v Chile zatím konal jednou v roce 1962, kdy vybojovala stříbrné medaile československá reprezentace.

 

Zájem o organizaci turnaje v roce 2030, při oslavách stého výročí prvního MS, už dříve z jihoamerických zemí ohlásily Argentina, Paraguay a Uruguay. O úmyslu rozšířit společnou kandidaturu informoval ve čtvrtek chilský prezident Sebastián Piňera.

Projekt jihoamerických zemí bude konkurovat nabídce z Evropy. Fotbalové mistrovství mají zájem pořádat také Španělsko s Portugalskem a Marokem, další společný projekt chystají Anglie, Severní Irsko, Skotsko, Wales a Irsko i balkánská čtveřice Řecko, Bulharsko, Rumunsko a Srbsko.

Fotbalový šampionát se loni konal v Rusku, další bude za tři roky v Kataru a o organizaci MS 2026 se podělí Kanada, Mexiko a USA.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.