Rubriky:

Ostatní

Brazilští fanoušci volili nejlepšího hráče v historii. Neymar propadl

20. února 2019 19:04 - Brasília/Praha

Útočník ve službách PSG Neymar je bezesporu fantastickým fotbalistou, ale v očích velké části veřejnosti dvakrát oblíbený není, a to zejména proto, že podle fanoušků často simuluje. Proto, když byl 27letý útočník v brazilském časopisu Placar v rámci připomenutí jeho deset let trvající kariéry otitulován jako nejlepší fotbalista od dob Pelého, zvedla se vlna diskuze.

 

Michel Euler, ČTK/AP

Do ní se zapojil například i José Mourinho. "Neymar je fantastický talent, o tom nikdo nepochybuje. přišel do Evropy a okamžitě vyhrával. Ale myslím, že zapomněli na hráče, kteří byli v jisté chvíli nejlepší na světě, jako například Ronaldo nebo Rivaldo. Zmiňuji jen dva, ale pamatuji si jich víc," okomentoval titul udělený Neymarovi portugalský stratég pro server GiveMeSport.

Celé dilema se rozhodl vyřešit televizní kanál ESPN Brasil. Ten vyhlásil anketu, ve které mohla brazilská veřejnost hlasovat o nejlepším hráči v době po Pelém. A její výsledky vyznívají jasně.

Bývalý brazilský fotbalista Ronaldo.

Profimedia.cz

160 000 hlasujících rozhodlo o tom, že se na prvním místě umístil legendární Ronaldo. Druhou příčku si vybojoval Ronaldinho, třetí skončil Romario, čtvrtý Zico a pětici nejlepších uzavírá Rivaldo. Neymar se umístil až na jedenáctém místě a dokonce jako jediný z hráčů obdržel více negativních hlasů, než těch pozitivních. Ani ve své jihoamerické domovině tak Neymar evidentně není z nejoblíbenějších.

Výsledky ankety o nejlepšího brazilského fotbalistu od dob Pelého
1. Ronaldo
2. Ronaldinho
3. Romario
4. Zico
5. Rivaldo
6. Socrates
7. Kaká
8. Cafú/Roberto Carlos/Bebeto (nejpopulárnější mezi těmi, kteří volili odpověď "jiné")
9. Falcao
10. Careca
11. Neymar
Zdroj: GiveMeSport.com 
bak, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní