Zemřel Pelého oblíbený spoluhráč a mistr světa Coutinho

12. března 2019 10:32 - Sao Paulo

Fotbalový svět zasáhla další smutná zpráva. Ve věku 75 let zemřel bývalý brazilský fotbalista Coutinho, kterého legendární Pelé považoval za nejoblíbenějšího spoluhráče ve společné éře v klubu FC Santos. V reprezentaci se tolikrát nepotkali, protože Coutinho, vlastním jménem Antonio Wilson Vieira Honório, za ni vinou častých zranění odehrál jen 15 zápasů. Stal se ale s Pelém mistrem světa v roce 1962, třebaže do turnaje v Chile, kde Brazilci ve finále porazili Československo, kvůli zdravotním problémům nezasáhl.

 

Profimedia.cz

Coutinho zemřel v pondělí, podle televize O Globo podlehl infarktu. FC Santos oznámil, že pohřeb se uskuteční na jeho fotbalovém stadionu.

Coutinho debutoval za Santos v pouhých čtrnácti letech v roce 1958, ve kterém už Pelé jako sedmnáctiletý zazářil na MS ve Švédsku. Během desetiletého působení v Santosu Coutinho nastřílel 368 gólů, s Pelém, který je klubovým rekordmanem z 1091 brankami, dovedli tým do roku 1967 k zisku 19 trofejí.

"Za polovinu těch gólů vděčím Coutinhovi. Protože jsme byli jako dvojčata a protože mě znal," řekl Pelé nedávno magazínu Santosu. Zpráva o úmrtí bývalého parťáka jej zdrtila. "Je to obrovská ztráta. Ťukes mezi Pelém a Coutinhem proslavil Brazílii. Jsem si jistý, že jednoho dne si ho zahrajeme i v nebi," uvedl Pelé.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.