Rubriky:

Ostatní

Živě

Od tragédie je dělily centimetry. Stožár s osvětlením spadl na hřiště

14. března 2019 13:32 - Dardenelle/Praha

V americkém Arkansasu málem došlo k děsivé tragédii. Na fotbalové hřiště střední školy spadl sloup s osvětlením zrovna ve chvíli, kdy na hrací ploše probíhal žákovský turnaj. Padající pilíř jako zázrakem nikoho nezabil. Incident si ale vyžádal zranění hráče a rozhodčího.

 

Twitter

Na americké Dardenelle High School právě probíhal školní fotbalový turnaj. Z ničeho nic se na plochu zřítil stožár, který jen těsně minul hlavu lajnového rozhodčího. Sudí měl obrovské štěstí, že mu sloup „jen" zlomil nohu. O stejném štěstí může mluvit žák, který na poslední chvíli stihl uskočit.

Podle místních médií to odnesly arbitrovy lýtková a holenní kost. Fotbalista, který na videu uskakuje kotoulem vzad, byl poraněn odraženými střepy, které zasáhly jeho hlavu a nohy. Jeho zranění ale nejsou vážná.

Jednou z příčin pádu měl být vysoký vítr, který dosahoval rychlosti až 80 km/h. Na místě nyní probíhá vyšetřování, které má za úkol zjistit hlavní příčinu nebezpečné události. Školní hřiště je uzavřené, dokud nebude prověřena stabilita všech ostatních sloupů nesoucích reflektory.

pb, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.