Živě

Hamšík potvrdil dominanci. Poosmé ovládl anketu Fotbalista roku. Jak dopadli Stoch a Hrošovský?

18. března 2019 23:06 - Praha

Marek Hamšík se stal poosmé v kariéře slovenským Fotbalistou roku. Anketu deníku Pravda a Slovenského fotbalového svazu vyhrál pošesté za sebou, předtím ocenění získal ještě v letech 2009 a 2010.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jednatřicetiletý záložník čínského klubu Ta-lien I-fang, do kterého přestoupil v únoru z Neapole, zvítězil v hlasování 33 odborníků se ziskem 350 bodů, druhé místo obhájil se ztrátou 36 bodů obránce Interu Milán Milan Škriniar. Třetí skončil rovněž stejně jako vloni záložník Stanislav Lobotka z Celty Vigo.

Do první desítky se dostali pouze hráči ze zahraničních lig. Na deváté příčce se umístil záložník Miroslav Stoch z pražské Slavie a jedenáctý skončil plzeňský středopolař Patrik Hrošovský. Nástupcem Pavla Hapala na pozici Trenéra roku se stal srbský kouč Nestor El Maestro, pod jehož vedením vloni získala Trnava mistrovský titul.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.