Slavný brazilský svatostánek Maracaná převezme Rio, nájemce neplatil

19. března 2019 11:41

Slavný fotbalový stadion Maracaná bude místo soukromé firmy znovu provozovat vláda brazilského státu Rio de Janeiro. Ta se rozhodla ukončit spolupráci se společností Consorcio Maracaná, která dluží za pronájem stadionu za poslední dva roky deset milionů dolarů.

 

"Maracaná vydělává. Bude ho provozovat stát společně s kluby. Nevidím v tom žádný problém," uvedl guvernér Wilson Witzel podle agentury AP.

Na stadionu pro 78 tisíc diváků, který prošel před fotbalovým mistrovstvím světa v Brazílii v roce 2014 rekonstrukcí za zhruba 350 milionů dolarů, hrají své zápasy kluby Flamengo a Fluminense. Letos bude legendární aréna hostit finále Copy América 7. července.

Společnost Consorcio Maracaná předloni vyhrála výběrové řízení a zavázala se během 35 let do stadionu investovat 156 milionů dolarů. Ročně měla za pronájem platit 1,5 milionu dolarů.

V čele konsorcia stojí konglomerát Odebrecht, který je v centru obří korupční kauzy.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.