Živě

Tragická událost před kvalifikačním fotbalovým zápasem. Fanynku ušlapal nedočkavý dav

26. března 2019 08:16 - Harare/Praha

Tragédie se odehrála před Národním sportovním stadionem v Harare před nedělním kvalifikačním utkáním Poháru afrických národů mezi domácím Zimbabwe a Kongem. Zápas ovládli domácí Zimbabwané, kteří o své výhře 2:0 rozhodli už v prvním poločase, výsledek ale zastínila hrozivá událost, která se stala před branami stadionu.

 

Twitter: africa football

V davu nedočkavých fanoušků, kteří se na stadion snažili dostat, totiž o život přišla jedna z fanynek, Mai Tadiwaová. Během tlačenice byla fanynka netrpělivým davem ušlapána. Informaci dle serveru Africa Football potvrdila zimbabwská Fotbalová asociace (ZIFA).

„Naše upřímná soustrast směřuje k rodině a přátelům fanynky Válečníků, která zemřela poté, co byla ušlapána během včerejšího zápasu Válečníků," uvedla ZIFA ve svém pondělním prohlášení.

„Budeme nadále pracovat na zrychlení procesu vstupu na stadion, abychom se vyhnuli opakování takovýchto nešťastných událostí," uzavírá ZIFA.

bak, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.