Slavné derby se zvrhlo v hromadnou rvačku. Fotbal zastínila hrubost

1. dubna 2019 13:44 - Glasgow/Praha

Hromadná strkanice na hřišti následovala bezprostředně po zápase mezi Celticem Glasgow a Glasgow Rangers. Tradiční skotské derby, které opanoval Celtic v poměru 2:1, bývá vyhrocené, tentokrát ale bylo během zápasu k vidění opravdu hrubé chování, které ne vždy bylo potrestáno. A po závěrečném hvizdu se emoce uvolnily naplno.

 

Andrew Milligan, ČTK/AP

Už v 31. minutě za stavu 1:0 pro Celtic padla první červená karta. Obdržel ji útočník Rangers Alfredo Morelos, pro nějž šlo už o pátý červený kartonek v této sezoně. A minimálně tentokrát bylo jeho vyloučení nejspíš oprávněné.

Morelos na polovině hřiště absolutně zbytečně zvedl loket směrem k obličeji kapitána soupeře Scotta Browna ve chvíli, kdy míč byl zcela mimo dosah obou hráčů. Více než hodinu tak Rangers museli hrát v deseti.

Už v tu chvíli se projevilo, jak moc je derby vyhrocené. Když totiž Morelos opouštěl hřiště, faulovaný Brown, který se v tu chvíli občerstvoval, se na vyloučeného hráče spokojeně a potutelně usmíval.

Ani v deseti se ale svěřenci legendárního Stevena Gerrarda nevzdali a v 62. minutě zásluhou Ryana Kenta srovnali na 1:1 po své jediné střele na bránu. Zvrat ale přišel v 85. minutě, kdy kapitán Rangers James Tavernier udělal chybu. Té využil jeho jmenovec Forrest, který skóroval.

Čtyři minuty nato, několik desítek vteřin před koncem základní hrací doby, však přišel další neuvěřitelný zkrat. Scott Brown vzal v přerušené hře balon a hodil jej za sebe, čímž patrně rozzlobil střelce vyrovnávací branky Ryana Kenta, který kapitánovi Celticu uštědřil pořádnou ránu do obličeje.

Kentův zákrok však rozhodčí Bobby Madden nejspíš neviděl, protože hráči nejenže zcela nepochopitelně nebyla udělena červená karta, ale navíc mu ani nebyl odpískán faul.

Tím však dění na trávníku neskončilo. Po závěrečném hvizdu se totiž na sebe hráči obou týmů vrhli, za což ještě dodatečnou druhou žlutou a tím pádem následně červenou kartu obdržel Andy Halliday, který si šel vyříkat nějaké účty - a s kým jiným než s kapitánem Celticu Scottem Brownem.

Celtic nakonec z utkání bral všechny tři body i přesto, že také dohrával o deseti poté, co se zranil Dedryck Boyata a hráči v zelenobílém již neměli k dispozici další střídání. Do mysli fanoušků se ale možná spíš než výsledek vryje hrubost, kterou někteří hráči na trávníku předvedli.

bak, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.