Vedl trenér svůj ligový tým z dovolené? Slovenská liga řeší kuriózní případ...

7. dubna 2019 09:55 - Nitra

Bizarní situaci řeší Technický úsek Slovenského fotbalového svazu. Na stole mu totiž přistál případ nejasností kolem trenéra ligové Nitry, kterou podle zápisu měl v utkání na hřišti Podbrezové (1:1) vést Ivan Galád, ten je ovšem momentálně oficiálně na dovolené a na stadionu zřejmě vůbec nebyl přítomen, jak uvádí Šport.sk.

 

Vlastimil Vacek, Právo

To je ovšem v rozporu s platnými řády nejvyšší slovenské soutěže. Galád byl oficiálně uvolněn na dovolenou v polovině března, přičemž se zřejmě ani nepočítá s tím, že by se měl na lavičku Nitry vrátit.

Jeho místo zaujal asistent Michal Kuruc, jenž však v zápise z duelu s Podbrezovou zůstal zapsaný jako asistent. „Legislativně je Ivan Galád stále spojený s Nitrou, spolupráci s ním dosud oficiálně nikdo neukončil. To je ten problém. Čekáme na vyjádření klubu, jak vlastně chce vzniklou situaci řešit. Důležitý je důvod neúčasti Ivana Galáda v předmětném zápase," vysvětluje šéf technického úseku Štefan Tarkovič pro Šport.sk.

Na Slovensku se bere jako hotová věc, že Galád se na lavičku nevrátí, přestože oficiálně jej klub pouze poslal na dovolenou.

Nitra bude muset přijít s jednoznačným určením hlavního trenéra. Kuruc totiž coby asistent smí mužstvo vést jen do čtyř duelů. Situace, kdy koučoval tým jako asistent, zatímco v zápisu figuroval jako hlavní trenér Galád, navíc může vyústit v disciplinární trest pro klub.

dh, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.