Živě

Vrtulník na hřišti, útočníci měli i zbraně. Konec kariéry na sicilský způsob

8. dubna 2019 09:29 - Catania

Konec kariéry, jaký fotbalový svět asi ještě neviděl. Na sicilský způsob. Utkání nižší soutěže Viagrandi–Nebrodi mělo velmi netradiční průběh s naprosto ojedinělým způsobem ukončení kariéry. Někteří diváci možná nevěřili vlastním očím...

Příchod pětapadesátiletého veterána Ignazia Barbagalla na prašnou plochu by ještě nebyl ničím mimořádným, kdyby se záhy nedaleko místa zápasu nezačala zvedat helikoptéra, která se později snesla na hřiště.

Hráči vyklidili střed. V mračnech prachu se odehrál ozbrojený útok maskovaných jedinců, kteří se chopili domácího matadora a odvedli jej do vrtulníku, který s muži vzápětí odletěl. Barbagallo tak byl nadobro vyloučen ze zápasu.

Scéna jako z akčního filmu. Pochopitelně to ale bylo jen originální divadélko na pozadí sicilské reality na okraji Catanie ... Pobavilo, ale místní fotbalové orgány zase až takové pochopení pro obveselování publika neměly. Končící matador na závěr kariéry od disciplinárky dostal pokutu 200 eur a k tomu ještě zákaz činnosti do konce května.

vap, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.