Živě

Likvidační zákrok Waynea Rooneyho. To bylo na zlomení nohy!

11. dubna 2019 18:29 - Washington/Praha

Přeskočilo mu? DC United zažili hororový zápas zámořské MLS proti lídrovi Západní konference Los Angeles FC, když ve víkendovém duelu na domácím hřišti ve Washingtonu dostali výprask 0:4. Vývoj utkání zřejmě neunesl kapitán DC Wayne Rooney, který nekompromisním skluzem za červenou kartu poslal k zemi autora hattricku Diega Rossiho.

 

Twitter

Střetnutí předních týmů MLS se fotbalistům z Washingtonu vůbec nepovedlo. Druhý tým Východní konference prohrával po dvou trefách Diega Rossiho a jedné brance Carlose Vely z prvního poločasu už 0:3.

Definitivní tečku za snahou zvrátit nepříznivý vývoj učinil v 52. minutě kapitán DC United Rooney. Bývalý anglický reprezentant přišel v jednom ze soubojů o míč, pro který si doběhl autor dvou branek z první půle Rossi. Jenže ten už za chvíli ležel na zemi po brutálním zákroku na stojnou nohu.

Třiatřicetiletý Angličan letěl vzduchem dobré dva metry a jeho kopačka přitom mířila na Uruguaycovo lýtko. O snaze zasáhnout míč nemohla být vůbec řeč. Hlavní sudí Robert Sibiga přitom zákrok ocenil nejprve žlutou kartou. Červenou tasil až po konzultaci s rozhodčím u systému VAR a po shlédnutí videa.

Nic naplat, že se Rooney soupeři na trávníku omluvil, podobné zákroky mohou znamenat konec kariéry, v lepším případě mohou fotbalistu na dlouhou dobu vyřadit ze hry. Své by o tom mohl vyprávět například Libor Kozák, jemuž před časem obdobným „zkratem" zkomplikoval život spoluhráč během tréninku.

Rossimu se však naštěstí nic vážného nestalo a mohl pokračovat ve hře. A na snahu o likvidaci odpověděl nejlépe, jak mohl. V 76. minutě rozvlnil síť domácích na konečných 4:0 pro Los Angeles, čímž zvršil svůj hattrick.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.