Živě

Cannavaro předčasně ukončil angažmá u čínské reprezentace

28. dubna 2019 21:52 - Peking

Bývalý italský fotbalista Fabio Cannavaro skončil po šesti týdnech ve funkci trenéra čínské reprezentace. Pětačtyřicetiletý mistr světa z roku 2006, jenž v polovině března vystřídal na lavičce Marcella Lippiho, to oznámil na sociálních sítích. Dál bude v Číně pokračovat jako trenér klubu Kuang-čou Evergrande, který vede od roku 2017.

 

Twitter

"Chtěl bych Kuang-čou Evergrande a čínskému fotbalovému svazu poděkovat, že mi nabídly místo šéftrenéra obou nejdůležitějších fotbalových týmů v zemi. Takový dvojnásobný úvazek mě ale až na příliš dlouho odvádí od rodiny," vysvětlil bývalý reprezentační kapitán.

V roli trenéra čínského národního týmu absolvoval Cannavaro dva přípravné zápasy. Duely s Thajskem a Uzbekistánem jeho svěřenci prohráli shodně 0:1.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.