Živě

Bývalý prezident FIFA Blatter vyhrožuje žalobou. Chce zpět luxusní hodinky ze své kanceláře

13. května 2019 13:43 - Curych/Praha

Bývalý prezident FIFA Sepp Blatter požaduje vrácení desítek luxusních hodinek. Ty zůstaly v jeho kanceláři po vyhazovu v roce 2015 a jejich další osud je nejistý. Činovník se kvůli tomu chystá podat trestní oznámení na federaci FIFA.

 

Twitter

Blatterovo dlouholeté šéfování mezinárodní fotbalové federaci skončilo skandálem v roce 2015. Švýcar dostal od etické komise FIFA šestiletý zákaz činnosti a pokutu 50 tisíc švýcarských franků. Blatter dlouhodobě hovoří o touze očistit své jméno. Toho chce dosáhnout soudním procesem. Součástí žaloby má být i překvapivý předmět sporu.

Třiaosmdesátiletý Blatter se chystá federaci FIFA žalovat mimo jiné za to, že mu po vypuknutí skandálu neumožnila vyzvednout si ze své kanceláře desítky luxusních hodinek. Podle deníku New York Times má jít přibližně o osmdesát kousků a mají mezi nimi být hodinky od světoznámých výrobců jako Patek Philippe, IWC nebo Omega.

Bývalý Předseda FIFA Joseph S. Blatter (vlevo) vedle Miroslava Pelty.

FAČR

Blatter v rozhovoru pro americký deník uvedl, že sbíráním hodinek se začal zabývat v době, kdy pracoval pro světoznámého výrobce Longines. Švýcar řekl, že má pro něj kolekce vysokou sentimentální i finanční hodnotu. Celkově má jít o sbírku v ceně zhruba 10 milionů korun.

„Neumřu kvůli tomu, že ty hodinky nezískám zpět," prohlásil Blatter. „Ale chci zemřít důstojně a chci dokázat, že jsem nebyl zlodějem v organizaci FIFA," dodal na závěr rozhovoru kontroverzní funkcionář.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.