Živě

Hvězda Ajaxu na odchodu do Barcelony. Fanoušci se s de Jongem rozloučili ve velkém stylu

15. května 2019 13:37 - Amsterdam/Praha

Jen pár dní poté, co svěřenci Erika ten Haga museli překousnout hořkou porážku s Tottenhamem v semifinále Ligy mistrů, si spravili chuť alespoň na domácí scéně. Výhra v předposledním kole nad Utrechtem 4:1 znamená, že mají Amsterdamští titul prakticky v kapse. Pro Frenkieho de Jonga byl nedělní triumf sladkým domácím rozloučením s fanoušky před přestupem do Barcelony. Příznivci Ajaxu na něj po zápase počkali a za jeho služby klubu ho ocenili pořádně hlasitým poděkováním.

Poslední zápas v dresu Ajaxu před domácím publikem dostal pro nizozemského fotbalistu De Jonga zlaté kontury. Výhra 4:1 a zaváhání pronásledovatele v souboji o titul PSV znamená, že poslední středeční kolo už může mistrovské oslavy Ajaxu pokazit pouze v teoretické rovině.

„Co se to do *** děje?" vykřikla přítelkyně dvaadvacetileté vycházející hvězdy světového fotbalu ve chvíli, když společně dorazili na balkón amsterdamské arény. Pod ní se totiž srotila oslavující horda domácích fanoušků, která se přišla s de Jongem rozloučit. Výrazná postava letošního ročníku Ligy mistrů podepsala pětiletý kontrakt s Barcelonou a závěrečné kolo na půdě Graafschapu bude jeho posledním představením v červenobílém dresu.

Frenkie de Jong z Ajaxu oslavuje gól v Lize mistrů během semifinálového utkání s Tottenhamem Hotspur.

Martin Meissner, ČTK/AP

„Frenkie de Jong! Frenkie de Jong!" skandovali příznivci Ajaxu a nizozemský reprezentant si vychutnával jejich přízeň. Fotbalista počkal, než se rozjásaní fanoušci ztiší, aby mohl sám rozezpívat jeden z amsterdamských chorálů.

Ajax má v čele ligy náskok tří bodů na PSV. K naprosté jistotě titulu stačí lídrovi tabulky získat bod s předposledním Graafschapem. Vzhledem k čtrnáctibrankovému deficitu PSV v rozdílu skóre oproti Ajaxu bude však poslední zápas pouhou formalitou. Ajax Amsterdam získal nizozemský titul naposledy v sezoně 2013/2014.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.