Rubriky:

Ostatní

Neskutečné! Brazilská stálice by se měla zúčastnit už svého sedmého mistrovství světa ve fotbale

25. května 2019 11:55 - Paříž/Praha

To je opravdu úctyhodná bilance. Brazilka Formiga se nejspíš stane vůbec první fotbalistkou, která se sedmkrát zúčastní mistrovství světa. Záložnice tak bude držitelkou absolutního rekordu v počtu účastí na světovém šampionátu, a to celkově mezi muži i ženami.

 

Profimedia.cz

Formiga je podle BBC Sport součástí brazilského týmu pro ženský šampionát, který se bude konat v červnu a červenci ve Francii. Dosud držela rekord v počtu šesti účastí spolu s Homare Sawaovou, superhvězdou, která dovedla japonský ženský tým k triumfu na mistrovství světa v roce 2011.

Poprvé se Formiga na mistrovství světa objevila v roce 1995, bylo jí sedmnáct let. Nyní se 41letá záložnice Paris St. Germain chystá na šampionát posedmé. Pokud si na něm zahraje, stane se zároveň nejstarší hráčkou, která kdy nastoupila v zápase na mistrovství světa.

Kromě Formigy se na šampionát v dresu Brazílie chystá i šestinásobná nejlepší fotbalistka roku na světě, Marta.

Mezi muži v počtu účastí kralují Rafael Marquez a Antonio Carbajal (oba z Mexika) a také legendární Lothar Matthäus z Německa. Všichni hráli na pěti různých světových šampionátech.

bak, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.