Živě

Benfica získala po roční pauze portugalský titul

18. května 2019 21:50

Fotbalisté Benficy Lisabon získali 37. portugalský titul. V závěrečném 34. ligovém kole porazili Santa Claru 4:1 a o dva body za sebou nechali na druhém místě obhájce titulu Porto.

 

Benfica si pojistila pátý mistrovský primát za posledních šest let jasným vítězstvím nad nováčkem soutěže, už po prvním poločase vedla o tři branky.

Dvakrát se v utkání trefil kanonýr Haris Seferovič, který ovládl ligové pořadí střelců s 23 góly. Porto doma sice otočilo utkání proti oslabenému Sportingu, ani výhrou 2:1 ale Benficu nemohlo ohrozit.

"Orli" získali po semifinálových neúspěších v Ligovém i Portugalském poháru první trofej v sezoně. V Evropské lize nestačili ve čtvrtfinále na Frankfurt.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.