Rubriky:

Ostatní

Živě

Lyon povedou Brazilci Sylvinho a bývalá hvězda Juninho

19. května 2019 13:03 - Lyon

Sedminásobný fotbalový mistr Francie Olympique Lyon vsadil na brazilskou dvojici Sylvinho, Juninho. Bývalý obránce Barcelony či Arsenalu Sylvinho se od příští sezony stane novým koučem a někdejší hvězda Lyonu Juninho bude sportovním ředitelem.

 

ČTK

V Lyonu skončí francouzský trenér Bruno Génésio, neboť už dál nechce čelit negativní atmosféře, která podle něj ovlivňuje i hráče a celý klub. Po sobotním předposledním kole předseda Jean-Michel Aulas prozradil, kdo Génésia nahradí.

"Juninho brzy přijede, kouče už vybral. Setkal jsem se se Sylvinhem a souhlasil," řekl Aulas televizi Canal Plus po zápase, v němž Lyon porazil 4:1 Caen a zajistil si díky třetímu místu kvalifikaci Ligy mistrů.

Bývalý záložník Juninho s Lyonem vyhrál všech sedm titulů ve zlaté éře 2001 až 2008. Pětačtyřicetiletý Sylvinho povede klub jako hlavní trenér poprvé. Bývalý obránce je koučem olympijského výběru Brazílie a u jejího áčka pracuje jako asistent.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.