Živě

Lyon povedou Brazilci Sylvinho a bývalá hvězda Juninho

19. května 2019 13:03 - Lyon

Sedminásobný fotbalový mistr Francie Olympique Lyon vsadil na brazilskou dvojici Sylvinho, Juninho. Bývalý obránce Barcelony či Arsenalu Sylvinho se od příští sezony stane novým koučem a někdejší hvězda Lyonu Juninho bude sportovním ředitelem.

 

ČTK

V Lyonu skončí francouzský trenér Bruno Génésio, neboť už dál nechce čelit negativní atmosféře, která podle něj ovlivňuje i hráče a celý klub. Po sobotním předposledním kole předseda Jean-Michel Aulas prozradil, kdo Génésia nahradí.

"Juninho brzy přijede, kouče už vybral. Setkal jsem se se Sylvinhem a souhlasil," řekl Aulas televizi Canal Plus po zápase, v němž Lyon porazil 4:1 Caen a zajistil si díky třetímu místu kvalifikaci Ligy mistrů.

Bývalý záložník Juninho s Lyonem vyhrál všech sedm titulů ve zlaté éře 2001 až 2008. Pětačtyřicetiletý Sylvinho povede klub jako hlavní trenér poprvé. Bývalý obránce je koučem olympijského výběru Brazílie a u jejího áčka pracuje jako asistent.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.