Živě

Papadopulos slaví s Gliwicemi premiérový polský titul

19. května 2019 20:29 - Praha

Český útočník Michal Papadopulos vyhrál s fotbalisty Piastu Gliwice polskou ligu. Piast rozhodl o premiérovém titulu až v posledním 37. kole, v němž porazil v domácím prostředí 1:0 Lech Poznaň. Jediným gólem rozhodl v 27. minutě útočník Piotr Parzyszek.

 

Profimedia.cz

Papadopulos nastupoval v první polovině sezony převážně jako hráč základní sestavy, postupně ale převzal roli náhradníka.

Bývalý hráč Ostravy a Leverkusenu přispěl k historickému klubovému úspěchu pěti ligovými brankami.

Hlouškova Legia druhá

Na druhém místě skončil se ztrátou čtyř bodů vítěz předchozích tří ročníků Legia Varšava, za kterou nastupoval i obránce Adam Hloušek.

Ten v klubu končí a odchází do Plzně. Obhájce titulu měl po konci základní části před Gliwicemi náskok sedmi bodů, během sedmikolové nadstavby ale doplatil na slabší formu.

Čtvrtý se umístil Bialystok, v němž působí záložník Martin Pospíšil. Jagiellonia si tak zajistila místo v kvalifikaci o Evropskou ligu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.