Rubriky:

Ostatní

Živě

Fotbalový rozhodčí zkolaboval přímo na hřišti. Po převozu do nemocnice zemřel

20. května 2019 16:38 - El Alto/Praha

Rychlý zásah lékařů ani převoz do nemocnice ho nezachránily. Jednatřicetiletý fotbalový rozhodčí zkolaboval během nedělního zápasu bolivijské nejvyšší soutěže Division Profesional. Krátce poté, co byl sudí sanitkou převezen do nemocnice, zemřel. Podle místních médií byl příčinou smrti infarkt.

sntv

Duel mezi bolivijskými kluby Always Ready a Oriente Petrolero se hrál v městě El Alto, které leží více než 4000 metrů nad mořem. Šílená chvíle přišla krátce po přestávce, ve 47. minutě se sudí Victor Hugo Hurtado složil na trávník a upadl do bezvědomí.

K rozhodčímu se okamžitě seběhli hráči i přítomní zdravotníci. Záběry televize zachytily, jak k bezvládně ležícímu muži běží asistent s kyslíkovou láhví. Záchranáři poté sudího naložili do sanitky a spěchali do blízké nemocnice.

Ani rychlý zásah zdravotníků rozhodčího bohužel nezachránil. Týmový lékař Eric Kosziner sdělil reportérům, že Hurtado utrpěl dva infarkty. První, který ho stihl ještě na hřišti, rozhodčí přežil. Po příjezdu do nemocnice však dostal druhý infarkt, který se sudímu už stal osudným.

Zástupce domácího celku vydal o události prohlášení, v němž konstatuje, že by bylo předčasné hledat souvislosti mezi tragickou událostí a nadmořskou výškou, ve které se zápas odehrál.

pb, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.