Živě

Lippi se vrací jako trenér k čínské fotbalové reprezentaci

24. května 2019 08:22 - Šanghaj

Čínskou fotbalovou reprezentaci bude znovu připravovat italský trenér Marcello Lippi. Jednasedmdesátiletý kouč se čtyři měsíce po odchodu vrací na lavičku, kterou na konci dubna po pouhých šesti týdnech ve funkci uvolnil z rodinných důvodů jeho krajan Fabio Cannavaro.

 

Suhaib Salem, Reuters

V předchozím angažmá vedl Lippi čínský tým od roku 2016, teď by měl u něj vydržet až do mistrovství světa 2022 v Kataru. "Věříme, že národní tým pod Lippiho vedením bude schopen naplnit sny o mistrovství světa," uvedl v prohlášení čínský svaz.

Lippimu v lednu vypršela smlouva a neprodloužil ji vzhledem ke svému přání vrátit se do Itálie k rodině. S mužstvem se mu nepodařilo postoupit na loňské mistrovství světa v Rusku a na lednovém asijském šampionátu vypadli Číňané v osmifinále.

Lippi, jehož největším trenérským úspěchem je titul mistra světa s Italy v roce 2006 v Německu, už v Číně vedl v letech 2012 až 2014 klub Kuang-čou Evergrande. V něm od roku 2017 působí právě Cannavaro, který čínskou reprezentaci vedl jen ve dvou zápasech.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.