Rubriky:

Ostatní

Živě

Lippi se vrací jako trenér k čínské fotbalové reprezentaci

24. května 2019 08:22 - Šanghaj

Čínskou fotbalovou reprezentaci bude znovu připravovat italský trenér Marcello Lippi. Jednasedmdesátiletý kouč se čtyři měsíce po odchodu vrací na lavičku, kterou na konci dubna po pouhých šesti týdnech ve funkci uvolnil z rodinných důvodů jeho krajan Fabio Cannavaro.

 

Suhaib Salem, Reuters

V předchozím angažmá vedl Lippi čínský tým od roku 2016, teď by měl u něj vydržet až do mistrovství světa 2022 v Kataru. "Věříme, že národní tým pod Lippiho vedením bude schopen naplnit sny o mistrovství světa," uvedl v prohlášení čínský svaz.

Lippimu v lednu vypršela smlouva a neprodloužil ji vzhledem ke svému přání vrátit se do Itálie k rodině. S mužstvem se mu nepodařilo postoupit na loňské mistrovství světa v Rusku a na lednovém asijském šampionátu vypadli Číňané v osmifinále.

Lippi, jehož největším trenérským úspěchem je titul mistra světa s Italy v roce 2006 v Německu, už v Číně vedl v letech 2012 až 2014 klub Kuang-čou Evergrande. V něm od roku 2017 působí právě Cannavaro, který čínskou reprezentaci vedl jen ve dvou zápasech.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.