Ostatní

Živě

Čínský klub hrál v utkání ligového poháru se třemi gólmany na hřišti. Dva z nich byli v útoku

1. června 2019 10:51 - Kanton/Praha

Čínský klub Peking Žen-che se během středečního utkání ligového poháru na hřišti klubu Kuang-čou Evergrande zřejmě postaral o nový fotbalový světový rekord. Trenér hostů na hřiště poslal z lavičky oba náhradní gólmany. Brankáři hráli v útoku a porážku 0:5 neodvrátili.

Twitter

Srbský kouč hostujícího týmu Aleksandar Stanojevič předvedl během pohárového utkání nevídaný trenérský kousek, když na konci druhého poločasu poslal do hry na pozici hráče v poli své dva náhradní brankáře.

Vypadalo to, jako by srbskému trenérovi dočista přeskočilo. Realita je ale trochu složitější a kouč je v tom vlastně úplně nevině. Za kuriózní situaci totiž může kritizované kontroverzní pravidlo čínské fotbalové asociace, související se zavedením trestné lavice a desetiminutového trestu, který je aplikovatelný na všechny hráče včetně gólmanů. Trenérovi kvůli zvláštní shodě okolností tak nic jiného ani nezbývalo.

K podobné situaci, kdy brankář nastoupil do pole, došlo už v sezoně 2004/05 v Anglické Premier League. Manchester City se tehdy snažil v posledním ligovém kole probojovat do evropských pohárů. Trenér na poslední minuty zápasu udělal fotbalovou rošádu, vyměnil pozice hráčů a do útoku z brány poslal Davida Jamese, tehdejšího reprezentačního gólmana Anglie.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní

Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.