Živě

Fotbalový svět se topí v slzách. Truchlí hvězdy i nejslavnější kluby

1. června 2019 19:20 - Sevilla/Praha
(Aktualizováno: 1. června 2019 20:58)

Fotbalový svět se topí v slzách. Pár hodin před finále Ligy mistrů se do světa rozletěla zpráva o tragické smrti Antonia Reyese. Někdejší hvězda Arsenalu, která s Kanonýry slavila mistrovský titul a triumf v FA Cupu, zemřela v pětatřiceti letech při dopravní nehodě v jeho rodné Seville. Smutní legendy z celého světa a vyjadřují soustrast pozůstalým.

 

Tony O'brien, Reuters

„Jsem zničený, když jsem slyšel tu strašnou zprávu. Jose zůstane navždy v našich srdcích a já vyjadřuji soustrast jeho rodině a přátelům," uvedl třeba bývalý manažer Gunners Arséne Wenger.

Legendární střelec ve službách Arsenalu Thierry Henry byl šokovaný zvěstí o smrti kamaráda. „Je to strašná a smutná zpráva. Jose byl báječný hráč, vynikající parťák a výjimečný člověk. Posílám sílu jeho rodině v téhle těžké chvíli," napsal na sociální síti. V podobném duchu se vyjádřil i další z někdejších spoluhráčů Freddie Ljungberg.

Video již není dostupné

Situace po smrtelné nehodě fotbalisty Reyese

sntv

Zpráva o smrti známého fotbalisty pochopitelně zaskočila celý fotbalový svět. „Všichni v Arsenalu jsme zdrceni z té šokující zprávy. Odpočívej v pokoji Jose," stojí na twitterovém účtu Kanonýrů.

Reyes začal svou kariéru ve španělské Seville. Zahrál si ale také i za Arsenal, Real Madrid a Atlético Madrid. Proto i ve Španělsku tečou fotbalové slzy proudem. „Nemohla přijít horší zpráva. Milovaná hvězda Sevilly Jose Antonio Reyes zemřel při dopravní nehodě," stojí na twitterovém účtu nejvyšší španělské soutěže.

Největší úspěchy Jose Antonia Reyese
FC Sevilla - Evropská liga (2013/14, 2014/15, 2015/16)
Arsenal - Premier League (2003/04), FA Cup (2004/05)
Real Madrid - La Liga (2006/07)
Atlético Madrid - Evropská liga (2009/10, 2011/12)
Befica - Taca da Liga (S008/09)

„Nemohu najít slova, která by vyjádřila mé pocity, když jsem slyšel tu strašnou zprávu o tragické nehodě. Nikdy nezapomenu na tvůj úsměv Jose, nikdy. Bylo mi ctí být po tvém boku," napsal na sociální sítě Unai Emery, manažer Arsenalu, jenž Reyese vedl v Seville.

„Jsem zlomený, zničený. Nemám slov. Nikdy na tebe nezapomenu," neskrýval smutek ani Sergio Ramos, lídr Realu Madrid.

Smutek vyjádřily i další slavné kluby jako FC Barcelona, Tottenham Hotspur, FC Chelsea. Zprávu na svůj twitterový účet umístil i Petr Čech, jenž v posledních letech v Arsenalu působil.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.