Rubriky:

Ostatní

Živě

Španělsko a Portugalsko pracují na společném uspořádání MS 2030

8. června 2019 17:12 - Porto

Španělsko a Portugalsko začnou s podrobnou analýzou, která rozhodne o jejich společné kandidatuře na pořádání fotbalového mistrovství světa v roce 2030. Tamní federace to uvedly ve společném prohlášení, v němž ale chybí zmínka o Maroku, které se původně mělo k zemím z Pyrenejského poloostrova připojit.

 

Susana Vera, Reuters

Při listopadové návštěvě Maroka španělský premiér Pedro Sánchez navrhl, aby všechny tři země společně kandidovaly. Tentokrát se ani jedna federace nevyjádřila k tomu, zda se s Marokem nadále počítá.

Španělsko hostilo světový šampionát už v roce 1982 a usilovalo s Portugalskem o společnou organizaci loňského mistrovství, které připadlo Rusku. Portugalsko dosud hostilo pouze Euro v roce 2004.

Kapitán španělské fotbalové reprezentace Sergio Ramos slaví gól v utkání kvalifikace o postup na EURO 2020 na půdě Faerských ostrovů.

Sergio Perez, Reuters

Maroko kandidovalo už pětkrát, ale ani jednou neuspělo. Šampionát 2026, na němž se poprvé představí 48 týmů, připadl na úkor severoafrického státu Kanadě, Mexiku a USA.

Zájem o společné pořádání fotbalového svátku projevily také Argentina, Chile, Paraguay a Uruguay a Bulharsko, Rumunsko, Srbsko a Řecko. Možností se zabývá i Anglie spolu se Severním Irskem, Skotskem a Walesem.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.