Brazílie - Honduras 7:0Brazílie si v generálce na Copu América pořádně zastřílela, Mexiko vydřelo výhru

Porto Alegre

Fotbalisté Brazílie deklasovali v generálce na páteční vstup do Copy América 7:0 Honduras. Za pořádající tým jihoamerického šampionátu se dvakrát trefil útočník Gabriel Jesus z Manchesteru City, jenž otevřel skóre už po šesti minutách.

Mexický záložník Andres Guardado slaví se spoluhráči z národního týmu vstřelený gól do sítě Ekvádoru.

Druhý gól přidal v Porto Alegre o sedm minut později hlavičkou Thiago Silva a osud bezmocného Hondurasu prakticky zpečetila 28. minuta, kdy byl kvůli faulu na Artura vyloučen Romell Quioto.

Třetí brazilskou branku přidal ve 37. minutě z penalty barcelonský Philippe Coutinho, který navíc dvakrát nastřelil brankovou konstrukci. Dvě minuty po přestávce zvýšil svou druhou trefou v zápase Jesus a na 5:0 upravil skóre při reprezentačním debutu David Neres z Ajaxu. Konečný výsledek stanovili Roberto Firmino a Richarlison.

Brazílie zahájí šampionát v pátek v Sao Paulu utkáním proti Bolívii, ve skupině má ještě Peru a Venezuelu. Honduras bude hrát od neděle na Zlatém poháru, mistrovství Střední a Severní Ameriky.

Přípravné fotbalové zápasy před Copou América:
Brazílie - Honduras 7:0 (3:0)
Branky: 6. a 47. Gabriel Jesus, 13. Thiago Silva, 37. Coutinho z pen., 56. Neres, 65. Firmino, 70. Richarlison.
USA - Venezuela 0:3 (0:3)
Branky: 16. a 36. Rondón, 30. Savarino.
Paraguay - Guatemala 2:0 (0:0)
Branky: 48. G. Gómez, 76. D. González z pen.
Peru - Kolumbie 0:3 (0:1)
Branky: 23. a 65. Uribe, 90.+4 Zapata.
Mexiko - Ekvádor 3:2 (1:0)
Branky: 28. Dos Santos, 63. Montes, 77. L. Rodríguez - 47. Mena, 66. Preciado.