Živě

Německo - Španělsko 1:0

Fotbalistky Německa mají po další výhře na dosah osmifinále MS

12. června 2019 17:16 - Paříž

Fotbalistky Německa porazily ve svém druhém utkání na mistrovství světa ve Francii 1:0 Španělsko a mají na dosah postup do osmifinále. V závěrečném utkání základní fáze se úřadující olympijské vítězky utkají s nováčkem šampionátu Jihoafrickou republikou a stačí jim bod k vítězství ve skupině.

Yves Herman, Reuters

Podruhé dnes vyhrály také domácí Francouzky, jež zdolaly 2:1 Norsko. Fotbalistky pořadatelské země vstřelily všechny branky, neboť v 54. minutě skórovala do vlastní sítě Wendie Renardová. Utkání rozhodla Eugenie Le Sommerová z penalty nařízené po konzultaci s videem.

Dvojnásobné mistryně světa Němky dnes vyhrály 1:0 stejně jako na úvod proti Číně. Jediný gól zápasu vstřelila tři minuty před přestávkou Sara Däbritzová.

Norská fotbalistka Ingrid Moe Woldová vlevo a Francouzka Gaetane Thineyová v akci během utkání mistrovství světa.

Claude Paris, ČTK/AP

Proti Španělsku se musely spolufavoritky turnaje obejít bez tvůrkyně hry Dzsenifer Marozsanové, jež si zlomila prst na noze a možná už do šampionátu nezasáhne. "Nahradit se nedá, protože má mimořádné schopnosti. Musíme to kompenzovat týmovou hrou," řekla k absenci vítězky Ligy mistrů s Lyonem německá trenérka Martina Vossová-Tecklenburgová.

Její svěřenkyně protáhly sérii zápasů bez porážky už na čtrnáct, čímž se nemůže pyšnit žádný z týmů na MS.

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.