Japonsko - Skotsko 2:1Japonské favoritky na MS druhý zápas vyhrály, Italky si zastřílely a slaví postup

Rennes

Italské fotbalistky deklasovaly na mistrovství světa ve Francii 5:0 Jamajku a při svém návratu na závěrečný turnaj po 20 letech mají už po dvou zápasech jistý postup ze skupiny. Třemi góly se na jasném vítězství podílela útočnice Cristiana Girelliová z Juventusu, která završila hattrick už ve 46. minutě. Zbylé dvě branky obstarala střídající Aurora Galliová.

Ve druhém zápase na mistrovství světa už japonské fotbalistky splnily roli favoritek a Skotsko porazily 2:1.

Italky, které na úvod šampionátu zdolaly 2:1 Austrálii, vedou skupinu C před Brazílií. S ní se utkají na závěr základní části v úterý. Italský tým je na MS žen teprve potřetí a ze skupiny dosud postoupil pouze v roce 1991.

V osmifinále už jsou také Angličanky, které ve skupině D zdolaly Argentinu 1:0 a připsaly si rovněž druhou výhru. Tabulku vedou o dva body před Japonkami, které už tentokrát splnily roli favoritek a Skotsko porazily 2:1. V úvodním utkání obhájkyně stříbrných medailí a světové šampionky z roku 2011 jen remizovaly s Argentinou bez branek.

První gól japonského týmu dala ve 23. minutě Mana Iwabučiová a ještě do konce úvodního poločasu zvýšila Juika Sugasawaová. Skotky se dlouho jen bránily, ale v závěru alespoň snížily zásluhou Lany Clellandovou.

Ani na druhý pokus se ale při své premiérové účasti na MS bodu nedočkaly. Skupinu D zahájily porážkou 1:2 s Anglií.