Nizozemsko - Kamerun 3:1Nizozemky mají na MS jistý postup do osmifinále i novou střeleckou rekordmanku

Především díky dvěma gólům Vivianne Miedemaové se fotbalistkám Nizozemska povedlo porazit na mistrovství světa Kamerun 3:1. Úřadující evropské šampionky si připsaly druhou výhru a staly se dalším osmifinalistou turnaje ve Francii již před posledním zápasem ve skupině. Postup ze skupiny E si poté zajistily také bronzové olympijské medailistky Kanaďanky po vítězství 2:0 nad Kamerunem. Ve čtvrtek si oba stoprocentně úspěšné týmy zahrají o vítězství ve skupině.

Fotbalistky Nizozemska se radují z branky proti Kamerunu

Miedemaová v 41. minutě poslala evropský tým do vedení, které ale favoritkám dlouho nevydrželo. Krátce po přestávce Nizozemky znovu vedly zásluhou Dominique Bloodworthové, která dala první reprezentační gól.

Pět minut před koncem pojistila vítězství Miedemaová, pro kterou to byla už 60. branka za národní tým. Díky tomu útočnice Arsenalu překonala ve 22 letech dosavadní nejlepší nizozemskou střelkyni Manon Melisovou.