Mexiko - Kuba 7:0Fotbalisté Mexika na úvod Zlatého poháru deklasovali Kubu

Favorizovaní fotbalisté Mexika vstoupili do mistrovství Severní a Střední Ameriky suverénním vítězstvím 7:0 nad Kubou. Hattrickem se na demolici soupeře podílel Uriel Antuna, jenž hrál své teprve třetí reprezentační utkání.

Mexičan Uriel Antuna během zápasu na mistrovství Střední a Severní Ameriky ve fotbale v souboji s Kubou.

Jednadvacetiletý záložník Los Angeles Galaxy v týmu nahradil na poslední chvíli zraněného obránce Jorgeho Sáncheze, ale v kalifornské Pasadeně skóroval poprvé už v 2. minutě. Chvíli předtím navíc Raúl Jiménez nastřelil tyč.

Antuna se trefil ještě ve 44. a 80. minutě. Dva góly dal Jiménez z Wolverhamptonu, další branky přidali Diego Reyes a Ernesto Vega. "El Tri" tak zahájili úspěšně útok na sedmý titul ze Zlatého poháru, i když jim chybějí tradiční opory Héctor Herrera, Javier "Chicharito" Hernández, Carlos Vela či Hirving Lozano.

Výhra proti Kubě byla zároveň prvním vítězstvím v soutěžním duelu pro bývalého kouče Barcelony či Argentiny Gerarda "Tatu" Martina, jenž se týmu ujal v lednu a zatím ho vedl jen v přípravných zápasech.

V druhém utkání skupiny A porazila Kanada podobně jednoznačně 4:0 Martinik.