Švédsko - Thajsko 5:1Švédky a Američanky jsou na MS v osmifinále, Thajky mají nelichotivý rekord

Fotbalistky USA a Švédska vyhrály na mistrovství světa ve Francii i druhé zápasy a v předstihu si zajistily místo v osmifinále. Úřadující šampionky Američanky si dnes poradily 3:0 s Chile a před vzájemným zápasem v závěrečném kole vedou tabulku skupiny F o skóre před Seveřankami, které rozstřílely 5:1 Thajsko.

Švédské fotbalistky si připsaly bezproblémové vítězství

O vítězství Američanek rozhodla dvěma góly šestatřicetiletá Carli Lloydová, která navíc ve druhém poločase neproměnila penaltu. Výběr USA na šampionátu vyhrál posedmé za sebou a má na dosah rekordní sérii Norska, které na mistrovstvích světa v letech 1995 a 1999 zvítězilo desetkrát v řadě.

Švédky za bezproblémovou výhrou vykročily už v prvním poločase, ve kterém daly tři branky, což se jim na šampionátu povedlo poprvé od roku 1991. Thajky naopak navázaly na debakl 0:13 s USA a už po dvou zápasech vyrovnaly nelichotivý rekord Argentiny z roku 2007 v počtu obdržených branek v základní skupině.